Meble we współczesnych wnętrzach
Dom

Meble we współczesnych wnętrzach

We współczesnej aranżacji wnętrz sporo się dzieje. Nie obowiązuje w niej jeden dominujący trend, współistnieje natomiast kilka stylów aranżacyjnych. Bardzo różnorodne są także meble, pojawiające się w dzisiejszych wnętrzach. Począwszy od klasycznych, ciężkich i ciemnych rozwiązań, aż po lekkie, jasne i pastelowe wyposażenie typowe aranżacji modernistycznej. Co poza różnorodnością stylistyczną cechuje współczesną branżę meblarską?

Poszczególne sklepy meblowe oferują odmienny asortyment. Nie chodzi tylko o stylistykę, ponieważ sprzedawcy na ogół starają się zapewnić klientom szeroki wybór w tej kwestii. Przede wszystkim jednak koncentrują się oni na meblach określonej jakości. Niektórzy producenci specjalizują się w wyrobach z drewna litego i to właśnie one wchodzą w skład oferty handlowej takich firm.

Tego rodzaju meble są jednak dosyć drogie. Choć w Polsce przybywa konsumentów, którzy mogą sobie pozwolić na ich zakup, to jednak przeważająca większość wciąż koncentruje się na produktach tańszych, wykonanych z płyty meblowej oraz sklejki. Jedno nie ulega wątpliwości, we współczesnej ofercie sklepowej każdy zainteresowany kupnem mebli znajdzie coś odpowiedniego do swoich wnętrz.

Modułowe lub na zamówienie

W aranżowaniu wnętrz wyróżnia się dwa równie popularne trendy. Pierwszym jest korzystanie z mebli modułowych, drugim wykonywanie ich na indywidualne zamówienie. Każda z tych opcji ma swoje dosyć wyraźne zalety. W przypadku produktów modułowych klienci mają możliwość stworzenia własnej aranżacji przy pomocy dostępnych elementów. Nie muszą kupować całego kompletu czy, jak to było dawniej, płacić za duży segment. Z dowolnej linii projektów wybierają tylko te meble, których faktycznie potrzebują. To bardzo dobre rozwiązanie chociażby w małych wnętrzach, gdzie nadmiar wyposażenia nie tylko nie pomaga, ale wręcz przytłacza i utrudnia funkcjonowanie.

Meble Radius Centrum – meble do łazienki, sypialni, jadalni, salonu i innych pomieszczeń – sprawdź!

Jednocześnie właściciele większych pomieszczeń mogą kupić dodatkowe egzemplarze i w pełni zagospodarować dostępną przestrzeń. Meble na zamówienie to natomiast możliwość ceniona przede wszystkim przez lepiej sytuowanych konsumentów. Takim osobom zależy w pierwszej kolejności na oryginalnym podejściu do aranżacji swoich wnętrz. Wykonanie wyposażenia na zamówienie powinni jednak rozważyć także posiadacze nietypowych wnętrz, określanych jako nieustawne i trudne do funkcjonalnego zaaranżowania. To inwestycja, która potem zwraca się latami.

Kolory współczesnych wnętrz

Jak już wspomniano na początku, we współczesnej aranżacji wnętrz pojawiają się różne, często skrajnie odmienne barwy. Od bieli, przez beże, aż po czerń. Do tego krzykliwe róże i łagodne pastelowe odcienie. Kolorystyka często w największym stopniu odpowiada za wrażenie, jakie robi dane wyposażenie. Warto zatem dokładnie przemyśleć, jakimi kolorami chce się wypełnić swój dom czy biuro. Jasne i stonowane to rozwiązanie zalecane do małych pomieszczeń, ciemniejsze motywy wykorzystać można w dużych wnętrzach.

Post Comment